Ploty a pletivá návody

Ploty a pletivá návody

+421 944 103 138 (objednávky), +421 949 235 257 (fakturácia), +421 905 703 818 (dovoz-montáž)


Neviete presne čo všetko k stavbe plotu potrebujete? Preštudujte si naše návody:Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi poplastovaným pletivami Mini a Buchlovana?

Iba v sile použitého pozinkovaného oceľového drôtu a sily poplastovanie. Čím je použitý drôt silnejší, tým je pletivo pevnejší a menej náchylné na mechanické poškodenie.


Aké sú výhody klasického pleteného pletiva?

Najlacnejšie riešenie oplotenia. Hodí sa aj do nerovného terénu a svahov. Jednoduchá montáž a výmena prípadného poškodeného pletiva. Rozpletení a spletení sa realizuje jednoduchým vyskrutkovaním alebo naopak vpletením jedného drôtu vytiahnutého z pletiva po uvoľnení koncov.


Mám si vybrať pletivo bez zapleteného napínacieho drôtu alebo už so zapleteným napínacím drôtom?

Pletivo sa zapleteným napínacím drôtom je ďaleko objemnejší (priemer role cca 50 cm) Než pletivo v kompaktnej úlohe (pletivo bez zapleteného napínacieho drôtu). Pletivo sa zapleteným napínacím drôtom pravdepodobne neodvezú osobným autom. Pletivo sa zapleteným napínacím drôtom sa horšie a komplikovanejšie napína na plot. Napínací drôt je v prípade tohto pletiva vpletené medzi oka. Pletivo bez napínacieho drôtu sa na napnutý napínací drôt iba zaháčí. Výhodou pletiva so zapleteným napínacím drôtom je, že má už napínací drôt zapletený hore a dole. Prípadný strednej napínací drôt zakúpený samostatne a zapliesť samostatne. Na oboch koncoch pletiva s napínacím drôtom je presah napínacieho drôtu cca 10cm.


Aké pletivo sa hodí pre záhrady s veľkými psami?

Klasické pletené pletivo Buchlovna 2,0 / 3,0 mm alebo celý sortiment zváraných pletív ako je napríklad Heavy. Je možné použiť aj panely a stĺpiky radu EURO.


Koľko radov napínacieho drôtu potrebujem na rôzne výšky pleteného pletiva?

Výška 1000 mm - 2 rady 1250 mm- 2-3 radu podľa vlastného uváženia 1500 -1750 mm- 3 rady 2000 - 3-4 radu podľa vlastného uváženia.


Mám pletivo naťahovať na stĺpiky vnútri alebo mimo pozemku?

Bežnejšie je napnúť pletivo mimo pozemku, takže stĺpiky sú vo vnútri pozemku.


Ako mám postupovať pri montáži v rohoch?

Pletivo sa omotá z vonkajšej strany stĺpika, obtočí viazacím drôtom a pokračuje cez roh ďalej. Ak začína v rohu ostrý svah, je možné pletivo na rohovom stĺpiku ukončiť a začať na tom istom stĺpiku naťahovať nové pletivo smerom do svahu. Vyhnete sa tak nechcených vydutiam na pletive.


Koľko budem potrebovať viazacieho drôtu v prípade použitia klasických pletených pletív?

Viazací drôt slúži na upevnenie stredného napínacieho drôtu k pletivu, prípadne k upevneniu pletiva k stĺpiku koncovému alebo k stĺpiku od bránky. Všeobecne sa dá povedať, že na cca 50 m budete potrebovať 1 viazací drôt s dĺžkou 30m.


Koľko budem potrebovať napínacích kladiek v prípade použitia klasických pletených pletív?

Napínače potrebujete použiť na každý rad napínacieho drôtu zvlášť. Napinák napne maximálne25 mnapínacieho drôtu. Napínače sa použivajú najlepšie v miestach umiestnenie vzpier. Príklady: Rovný plot: dĺžka 20 m, Výška pletiva 150 cm (3 rady napínacieho drôtu) - budete potrebovať iba 3 napínače - nie je nutné napínať pletivo z oboch strán, stačí iba z jednej strany! Rovný plot: dĺžka 50 m, Výška pletiva 150 cm - 6 napinákov Plot do tvaru L 10 a 50 m, Výška pletiva 150 cm - 3 + 6 napinákov Plot v tvare štvorca 10 + 15 + 20 + 13 m, Výška pletivoa 150 cm - 3 + 3 + 3 + 3 napínače Plot v tvare obdĺžnika 10 + 60 + 10 + 60 m, Výška pletiva 150 cm - 3 + 9 + 3 + 9 napinákov Plot v tvare obdĺžnika 10 + 60 + 10 + 60 m, Výška pletiva 100 cm - 2 + 6 + 2 + 6 napinákov.


Koľko budem potrebovať stĺpikov a akých?

Varianta: všade použijem stĺpiky pr. 48 mm výhody: drahšie, ale stabilnejšie plot (odporúčame) varianta: stĺpiky pr. 48 použijem len na začiatkoch, koncoch a v rohoch - ako priebežné použijem stĺpiky pr.38 mm. Výhody: lacnejšie, ale menej stabilnejšie plot Pre oba varianty platí že rozstup stĺpikov by sa mala pohybovať v rozmedzí 2,5-3 m podľa vlastného uváženia. Všetky predávané stĺpiky sú už opatrené nasadenou plastovou čiapočkou. Úchytky na napínací drôt nutné prikúpiť.


Koľko budem potrebovať vzpier?

Na každom začiatku, konci plotu po jednej vzpere. V každom klasickom rohu plota - 2 vzpery V rovných úsekoch plotu by mali byť 2 vzpery čo25 m. Ak budete mať bránku alebo bránu, mali by byť z každej strany na stĺpikoch po jednej vzpere. Všetky predávané vzěry sú už vybavené plastovou úchytkou s uchom, pripravenou na montáž objímky.


Koľko budem potrebovať objímok?

Spravidla toľko, koľko budete mať vzpier. Ak by ste použili objímku priebežnú alebo rohovú, možno na ne nasadiť 2 vzpery v rovnakej výške. Priebežné a rohové objímky ponúkame iba na stĺpiky pr.38 a 48 mm. Ak budete mať bránku alebo bránu so stĺpikmi pr.60 mm - nutné dokúpiť príslušný počet objímok s priemerom 60 mm.


Aké sú výhody a nevýhody použitia okrasných zváraných pletív napríklad Heavy?

Výhody: vysoko kvalitné a elegantné prevedenie zvarenie drôtov zabraňuje psom rozpletením pletiva tvarová stálosť u niektorých typov nie je nutné použiť napínací drôt na montáž môžete využiť nami predávané okrúhle stĺpiky pr. 38 a 48 mm vrátane plastových úchytiek. nevýhody: nehodí sa do vlnitého terénu alebo svahov ľahko zložitejšie montáž a výmena popr. poškodených častí.


Ako sa zváraná pletiva spájajú k sebe?

Ideálnym spojením dvoch pletív je v rohu, popr. v mieste stĺpika. Ak koniec pletiva nevychádza na stĺpik, odporúčame pletivo skrátiť. Pletiva sa k sebe v mieste spoja zviažu viazacím drôtom.


Budem potrebovať k inštalácii zváraného pletiva napínací drôt?

Záleží na zvolenom druhu, ale v drvivej väčšine prípadov áno, rovnako ako u pleteného pletiva.


Aký je rozdiel medzi bránkou ECONOMY a EXCLUSIVE?

Bránka ECONOMY sa predáva iba s 1 stĺpikom a nedá sa do nej vložiť zámok FAB. Zaisťuje sa zvyčajne kladkou v kombinácie so zarážkou (tá už je súčasťou príslušenstva k bránke). Bránka EXCLUSIVE sa predáva vždy s 2 stĺpiky, dá sa do nej vložiť zámok FAB (nie je súčasťou príslušenstva k bránke).


Je nutné inštalovať k gólom a bránam vzpery?

Nie je to nutné vždy (napr. Keď to nie je technicky možné), ale dôrazne to odporúčame. Pozn: k gólom a bránam sú dodávané stĺpiky s pr.60 mm (Objímky pr. 60 nie sú súčasťou príslušenstva k gólom - nutné si objednať samostatne podľa potrieb).


Sú podhrabové dosky STANDARD vystužené oceľovou výstužou?

Áno, oba varianty sú vystužené oceľovou výstužou - 2 kusy v jednej doske.


Na čo slúži držiaky vzpier na podhrabové dosky?

Slúži na upevnenie vzpery na podhrabové dosku. Predávajú sa bez vratových skrutiek.


Ako postupovať pri manipulácii s doskami?

So zabezpečenú, originálne zabalenú paletou, je možné manipulovať len manipulačný technikou určenou výhradne pre presun paliet. Paletami manipulujeme vždy originálnymi vidlami, a to výhradne v smere - kolmo na dosky (kolmo na dlhšiu stranu palety). Presun celej palety musí prebiehať plynulo, bez otrasov, nárazov, aby nedošlo k poškodeniu výrobku. Paletu s doskami umiestnite opatrne na vodorovný, upravený podklad. Pred prerušením, odstránením stužujúcich, zabezpečovacích plastových a oceľových pásov, zabezpečte, aby dosky zostali stále vo zvislej polohe. Ak potrebujete manipulovať s doskami jednotlivo, presun vykonávajte stále vo zvislej polohe. Aj dočasné uskladnenie dosiek musí byť vo zvislej polohe, zabezpečené proti preklopeniu, atď.


Ďalej si pripravte držiaky na stĺpiky a skontrolujte si vzdialenosť medzi držiakmi dosiek (ponechajte si rezervu min. 1 cm, aby dosku bolo možné ľahko vložiť do držiakov). Po preverení vzdialenosti medzi držiakmi uchopte dosku na koncoch (manipulujú minimálne dve osoby) a otočte dosku okolo pozdĺžnej osi o 180 ° tak, aby skosená hrana bola hore. (Toto je jediný okamih, počas ktorej je doska "na ležato".) Dosku opatrne zasuňte do držiakov až na jeho spodnú časť. Tým je doska osadená a je možné dosku prihrnúť a to rovnomerne po oboch stranách. Dosky sa nesmie zaťažovať jednostranne! Presun podhrabové dosky a manipulácia s ňou sa vykonáva VÝLUČNE vo zvislej polohe !!! Dosky nenoste na "Placák", neprevážajte jednotlivo na vidliciach vysokozdvižného vozíka, bagra a už vôbec nie na koliesku, atď. Dosky neprevážajte na rozrobenej palete! Na dosky, ktoré nie sú stále vo zvislej polohe, alebo s nimi bolo manipulované v rozpore s návodom na manipuláciu, nie je možné uplatniť reklamáciu. Prevzatím tovaru zákazník odsúhlasil, že tovar bol odovzdaný v poriadku a bez závad. Na neskoršie reklamácie nebude braný ohľad.